HAKKIMIZDA

Yollar Türk Milli Komitesi (YTMK), 1994 yılından bu yana Uluslararası Tünelcilik ve Yeraltı Yapıları Birliğine üye olup ülke temsilcisidir. Ulusal ve uluslararası tünelcilik ve yeraltı yapıları alanındaki faaliyetlerin takibini, gerekli her türlü iletişimin ve girişimin sağlanması hususundaki hizmetlerini YTMK Tünelcilik ve Yeraltı Yapıları Şubesi ile yürütmektedir.

YTMK Tünelcilik ve Yeraltı Yapıları Şubesinin faaliyetleri, YTMK Yönetim Kurulu’nun bilgi ve onayı dahilinde ulusal ve uluslararası düzeyde iletişim kurmak, ortak çalıştaylar, toplantılar, seminerler ve kongreler düzenlenmesi için önerilerde bulunmak, alınan kararlara göre gerekli koordinasyon ve altyapı çalışmalarını yürütmektir.

Tünelcilik ve yeraltı yapıları ile ilgili faaliyetlerin ulusal ve uluslararası düzeyde araştırılması, geliştirilmesini, paylaşılmasını sağlamak amacıyla bu konularla ilgili çalışmalar yapan farklı sektörlerin bir araya getirmek için dört farklı çalışma alanı belirlenmiş olup bunlar: Enerji ve Su Yapıları, Ulaştırma, Madencilik ve Diğer Alanlardır. Aynı zamanda tünelcilik ve yeraltı yapıları işleri sektöründe ortak çalışma yapılan makine ekipman ile malzeme sağlayan kurum ve kuruluşlar ile işbirliği içinde çalışılması hedeflenmektedir.

YTMK Tünelcilik ve Yeraltı Yapıları Şubesinin amaçları:

  • Tünelcilik ve yeraltı yapıları ile ilgili çalışmalar yapan farklı sektörlerdeki kurum ve kuruluşları bir araya getirmek, 
  • Araştırma ve uygulamaların karşılıklı paylaşılmasını sağlamak,
  • Türkiye’deki tünelcilik ve yeraltı yapıları sektörünün gelişimine katkı sağlamak için yapılacak her türlü faaliyetle ilgili gerekli koordinasyonu sağlamaktır.

Şubenin görev ve yetkileri, YTMK Tünelcilik ve Yeraltı Yapıları Şubesi Görev, Yetki ve Çalışma Esasları’nda tanımlanmaktadır.

► ŞUBE KOORDİNATÖRLÜĞÜ

YTMK Organları; Genel Kurul, Yönetim Kurulu, Genel Koordinatörlük ve Şube Koordinatörlükleridir. YTMK Tünelcilik ve Yeraltı Yapıları Şubesi Koordinatörlüğü, Şube Koordinatörü ve Şube Sekreterinden oluşmaktadır.

 


 

 

İletişim

KGM Sitesi A Blok Kat: 12 Yücetepe 06100 Ankara / Türkiye
Telefon: (+90) 312 418 79 05 - (+90) 312 417 24 02 - (+90) 312 415 88 10
Faks: (+90) 312 425 82 10
E-Posta: komite@ytmk.org.tr