Üyesi olduğumuz Uluslararası Yol Federasyonu (IRF) tarafından düzenlenen ve Komitemizin de organizasyon ortaklığını üstlendiği 1. IRF Europe & Central Asia Regional Congress & Exhibition (1. IRF Avrupa ve Orta Asya Bölgesel Kongresi ve Sergisi) 15-18 Eylül 2015 tarihleri arasında İstanbul Radisson Blu Şişli Hotel’de gerçekleştirildi.

Karayolları Genel Müdürlüğü ve Komitemizin, alanında söz sahibi olan akademisyen ve uzmanların moderatör ve panelist olarak Kongre programında yer almalarını sağlayarak teknik destek verdiği Kongre’de, KGM uzmanları da hazırladıkları bildirileri sunarak katılımcıların bilgilendirilmesini sağladılar.

Kongrenin; 15 Eylül 2015 Salı günü yapılan Açılış Töreni’nde Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Talat AYDIN, Uluslararası Yol Federasyonu Başkanı ve CEO’su C. Patrick SANKEY, Dünya Bankası Avrupa ve Orta Asya Bölgesi Uygulama Müdürü Juan GAVIRIA, Karayolları Genel Müdürü İsmail KARTAL ve Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği Uluslararası Koordinatörü Bahadır KALEAĞASI’nın yaptığı konuşmaların ardından 34 firmanın katıldığı Serginin açılışı yapıldı.

Sergide Yollar Türk Milli Komitesi olarak yer aldığımız standımızda önümüzdeki yıllarda yapılması planlanan etkinliklerimiz, görsel afişlerle duyuruldu ve standa gelen katılımcılara anlatılarak bilgilenmeleri sağlandı.

16 Eylül 2015 Çarşamba ve 17 Eylül 2015 Perşembe günlerinde Kongre Programına uygun olarak;

- Genel Oturum

- Yöneticiler Oturumu

- Evsahibi Oturumu

- Ortaklar Oturumu

- Özel Tasarımla Daha Güvenli Yollar

- Teknik Oturumlar

- Yenilikler ve Araştırmaların Tanıtımı

ana başlıklarındaki oturumlar gerçekleştirildi.

Ayrıca Kongre çerçevesinde seminer, sertifikalı eğitim / çalıştay ve teknik gezi gibi etkinlikler de düzenlendi.

Kongrenin Açılış Töreni sırasında “IRF Yılın Profesyoneli Ödülü” ve Gala Yemeği sırasında da “IRF Global Yol Başarı Ödülleri” sahiplerine takdim edildi.

Yerli ve yabancı birçok katılımcının büyük bir ilgi ile izlediği ve yol ile ilgili dünyadaki yeni gelişmeler ve uygulamalar hakkında geniş bilgi paylaşımının yapıldığı Kongre başarı ile tamamlandı.

İletişim

KGM Sitesi A Blok Kat: 12 Yücetepe 06100 Ankara / Türkiye
Telefon: (+90) 312 418 79 05 - (+90) 312 417 24 02 - (+90) 312 415 88 10
Faks: (+90) 312 425 82 10
E-Posta: komite@ytmk.org.tr