YTMK 2023 Yılı Ödül Yarışması Sonuçları Açıklandı...

Yollar Türk Milli Komitesi'nin 2023 yılında "YTMK Ödül Yönetmeliği" kapsamında düzenlediği Ödül Yarışmasına katılan 10 adet Doktora Tezi, 5 adet Yüksek Lisans Tezi, 24 adet Bildiri ve Makale, Yönetmelik gereği Yönetim Kurulumuzca oluşturulan; “Değerlendirme Kurulu” tarafından değerlendirilmiş ve bu değerlendirmeler sonucunda hazırlanan rapor “Seçici Kurul”a iletilmiştir.Değerlendirme Kurulu’nun “Seçici Kurul”un değerlendirmesine sunmayı uygun bulduğu eserler, “Seçici Kurul” tarafından tekrar incelenerek Yönetim Kurulu'na sunulmak üzere bir rapor hazırlanmıştır. Söz konusu raporu inceleyen Yönetim Kurulu, 1 adet Doktora Tezine, 1 adet Yüksek Lisans Tezine ve 3 adet Bildiriye ödül verilmesine karar vermiştir.

Devamı +

2023 Yılı YTMK Ödül Yarışması Duyurusu

Yollar Türk Milli Komitesi 2022 yılı ödülleri, Haziran 2021 - Haziran 2022 tarihleri arasında Türkiye Cumhuriyeti üniversiteleri ve araştırma kurumlarında tamamlanmış olan doktora ve yüksek lisans tezlerinden: bir doktora, bir yüksek lisans tezi ile ulusal - uluslararası kongre, sempozyum, panel gibi bilimsel toplantılarda sunulmuş ya da bilimsel dergilerde yayımlanmış bildirilerden / makalelerden üç tanesine verilecektir.

Devamı +

2022 Yılı YTMK Ödül Yarışması Sonuçları Açıklandı

Yollar Türk Milli Komitesi'nin 2022 yılında "YTMK Ödül Yönetmeliği" kapsamında düzenlediği Ödül Yarışmasına katılan 1 adet Doktora Tezi, 8 adet Yüksek Lisans Tezi, 17 adet Bildiri ve Makale, Yönetmelik gereği Yönetim Kurulumuzca oluşturulan; “Değerlendirme Kurulu” tarafından değerlendirilmiş ve bu değerlendirmeler sonucunda hazırlanan rapor “Seçici Kurul”a iletilmiştir.

Değerlendirme Kurulu’nun “Seçici Kurul”un değerlendirmesine sunmayı uygun bulduğu eserler, “Seçici Kurul” tarafından tekrar incelenerek Yönetim Kurulu'na sunulmak üzere bir rapor hazırlanmıştır. 

Söz konusu raporu inceleyen Yönetim Kurulu, 1 adet Doktora Tezine, 2 adet Yüksek Lisans Tezine ve 3 adet Bildiriye ödül verilmesine karar vermiştir.

Devamı +

2022 Yılı YTMK Ödül Yarışması Başvuru Süresi Uzatıldı

Yollar Türk Milli Komitesi 2022 yılı ödülleri, Haziran 2021 - Haziran 2022 tarihleri arasında Türkiye Cumhuriyeti üniversiteleri ve araştırma kurumlarında tamamlanmış olan doktora ve yüksek lisans tezlerinden: bir doktora, bir yüksek lisans tezi ile ulusal - uluslararası kongre, sempozyum, panel gibi bilimsel toplantılarda sunulmuş ya da bilimsel dergilerde yayımlanmış bildirilerden / makalelerden üç tanesine verilecek olan ödüllere başvuru tarihi 31.10.2022 tarihine kadar uzatılmıştır.

Devamı +

2022 Yılı YTMK Ödül Yarışması Duyurusu

Yollar Türk Milli Komitesi 2022 yılı ödülleri, Haziran 2021 - Haziran 2022 tarihleri arasında Türkiye Cumhuriyeti üniversiteleri ve araştırma kurumlarında tamamlanmış olan doktora ve yüksek lisans tezlerinden: bir doktora, bir yüksek lisans tezi ile ulusal - uluslararası kongre, sempozyum, panel gibi bilimsel toplantılarda sunulmuş ya da bilimsel dergilerde yayımlanmış bildirilerden / makalelerden üç tanesine verilecektir.

Devamı +

2021 Yılı YTMK Ödül Yarışması Sonuçları Açıklandı

Devamı +

YTMK 32. Olağan Genel Kurul Duyurusu

Yollar Türk Milli Komitesi 32. Olağan Genel Kurul Toplantı’sı 12 Mayıs 2022 Perşembe günü Saat 14:00’de Karayolları Genel Müdürlüğü 'Halil Rıfat Paşa Konferans Salonu'’nda yapıldı.

Devamı +

Komitemizin üyesi olduğu Uluslararası Karayolu Federasyonu'nun (IRF) 2024 Yılı Dünya Kongresi'nin İstanbul'da düzenleneceği IRF tarafından duyuruldu.

Istanbul to host the IRF World Congress in 2024 

 October 21, 2021

Istanbul – the city on two continents – will be hosting the IRF World Congress in 2024. The venue of this prestigious event was unveiled today at the closing of the two-day IRF Annual Conference hosted under the theme: “Innovation: Charting Pathways to a Sustainable Mobility”. 

Held every four years, the IRF World Congress has represented – for almost seven decades – an opportunity to celebrate the roads and mobility sectors as enablers of growth and development. The event which is accompanied by a large exhibition provides a unique platform that supports thought-leadership, business development, education, and overall successful partnerships in our industry. 
“We are very grateful to the Turkish Government and to our Member – the Turkish Road Association – for hosting us, and we look forward to an exciting event that will help mark the progress our sector has made and define the agenda for the years to come” commented Bill Halkias, President of the International Road Federation.
“Istanbul not only joins continents, it also joins cultures and people. We have built world-class transport infrastructure, and we look forward to welcoming the global transport community in Turkey” added Hamdi Aydin from the Turkish Road Association.
The mysticism of the East and the modernity of the West, the constant time travel between the past and the future, the balance of the traditional and the modern. This is Istanbul. This is Turkey.
For more information, please contact the International Road Federation at info@irfnet.ch.
 

 

Devamı +

12. Ulaştırma ve Haberleşme Şurası

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın ev sahipliğinde ulaştırma ve haberleşme sektörünün öncülerini bir araya getiren Türkiye’nin en kapsamlı ve en önemli etkinliği olan Ulaştırma Ve Haberleşme Şurası 6-7-8 Ekim 2021 tarihlerinde Atatürk Havalimanı C- Terminalinde gerçekleştirilecektir.

Devamı +

2021 Yılı YTMK Ödül Yarışması Duyurusu

Yollar Türk Milli Komitesi 2021 yılı ödülleri, Haziran 2020 - Haziran 2021 tarihleri arasında Türkiye Cumhuriyeti üniversiteleri ve araştırma kurumlarında tamamlanmış olan doktora ve yüksek lisans tezlerinden: bir doktora, bir yüksek lisans tezi ile ulusal - uluslararası kongre, sempozyum, panel gibi bilimsel toplantılarda sunulmuş ya da bilimsel dergilerde yayımlanmış bildirilerden / makalelerden üç tanesine verilecektir.

Devamı +

2020 Yılı YTMK Ödül Yarışması Sonuçları Açıklandı

Yollar Türk Milli Komitesi'nin 2020 yılında "YTMK Ödül Yönetmeliği" kapsamında düzenlediği Ödül Yarışmasına katılan 10 adet Doktora Tezi, 8 adet Yüksek Lisans Tezi, 19 adet Bildiri ve Makale, Yönetmelik gereği Yönetim Kurulumuzca oluşturulan; “Değerlendirme Kurulu” tarafından değerlendirilmiş ve bu değerlendirmeler sonucunda hazırlanan rapor “Seçici Kurul”a iletilmiştir.

Değerlendirme Kurulu’nun “Seçici Kurul”un değerlendirmesine sunmayı uygun bulduğu eserler, “Seçici Kurul” tarafından tekrar incelenerek Yönetim Kurulu'na sunulmak üzere bir rapor hazırlanmıştır.

Söz konusu raporu inceleyen Yönetim Kurulu, 1 adet Doktora Tezine, 1 adet Yüksek Lisans Tezine ve 3 adet Bildiriye ödül verilmesine karar vermiştir.

Devamı +

2020 Yılı YTMK Ödül Yarışması Duyurusu

Yollar Türk Milli Komitesi 2020 yılı ödülleri, Haziran 2019 - Haziran 2020 tarihleri arasında Türkiye Cumhuriyeti üniversiteleri ve araştırma kurumlarında tamamlanmış olan doktora ve yüksek lisans tezlerinden: bir doktora, bir yüksek lisans tezi ile ulusal - uluslararası kongre, sempozyum, panel gibi bilimsel toplantılarda sunulmuş ya da bilimsel dergilerde yayımlanmış bildirilerden / makalelerden üç tanesine verilecektir.

Devamı +

Yollar Türk Milli Komitesi, ITA-AITES Dünya Tünel Kongresi 2023 ve 49. Genel Kurulu’nu 2023 Yılında Türkiye’de Düzenlemek İçin Aday Oldu

Komitemiz, ITA-AITES Dünya Tünel Kongresi 2023 ve 49. Genel Kurulu’nun Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı olan 2023 yılında Antalya’da yapılması için aday olmaya karar vermiş ve Uluslararası Tünelcilik ve Yer Altı Yapıları Birliği’ne (ITA-AITES) gerekli başvuruyu yapmıştır.

Devamı +

2020 ITA Tünelcilik ve Yer Altı Yapıları Ödülleri (ITA Tunnelling and Underground Space Awards 2020)

Uluslararası Tünelcilik ve Yer Altı Yapıları Birliği (International Tunnelling and Underground Space Association - ITA) tarafından düzenlenen “ITA Tünelcilik ve Yer Altı Yapıları Ödülleri”nin bu sene altıncısı verilecektir.

Devamı +

2019 Yılı YTMK Ödül Yarışması Sonuçları Açıklandı

Yollar Türk Milli Komitesi'nin 2019 yılında "YTMK Ödül Yönetmeliği" kapsamında düzenlediği Ödül Yarışmasına katılan 10 adet Doktora Tezi, 12 adet Yüksek Lisans Tezi, 24 adet Bildiri ve Makale, Yönetmelik gereği Yönetim Kurulumuzca oluşturulan; “Değerlendirme Kurulu” tarafından değerlendirilmiş ve bu değerlendirmeler sonucunda hazırlanan rapor “Seçici Kurul”a iletilmiştir.

Değerlendirme Kurulu’nun “Seçici Kurul”un değerlendirmesine sunmayı uygun bulduğu eserler, “Seçici Kurul” tarafından tekrar incelenerek Yönetim Kurulu'na sunulmak üzere bir rapor hazırlanmıştır. 

Söz konusu raporu inceleyen Yönetim Kurulu, 1 adet Doktora Tezine, 1 adet Yüksek Lisans Tezine ve 4 adet Bildiriye ödül verilmesine karar vermiştir.

Devamı +

2019 Yılı YTMK Ödül Yarışması Duyurusu

Yollar Türk Milli Komitesi 2019 yılı ödülleri, Haziran 2018 - Haziran 2019 tarihleri arasında Türkiye Cumhuriyeti üniversiteleri ve araştırma kurumlarında tamamlanmış olan doktora ve yüksek lisans tezlerinden: bir doktora, bir yüksek lisans tezi ile ulusal - uluslararası kongre, sempozyum, panel gibi bilimsel toplantılarda sunulmuş ya da bilimsel dergilerde yayımlanmış bildirilerden / makalelerden üç tanesine verilecektir.

Devamı +

2019 ITA Tünelcilik ve Yer Altı Yapıları Ödülleri (ITA Tunnelling and Underground Space Awards 2019)

Uluslararası Tünelcilik ve Yer Altı Yapıları Birliği (International Tunnelling and Underground Space Association - ITA) tarafından düzenlenen “ITA Tünelcilik ve Yer Altı Yapıları Ödülleri”nin bu sene beşincisi verilecektir.

Devamı +

2018 Yılı YTMK Ödül Yarışması Sonuçları Açıklandı

Yollar Türk Milli Komitesi'nin 2018 yılında "YTMK Ödül Yönetmeliği" kapsamında düzenlediği Ödül Yarışmasına katılan 4 adet Doktora Tezi, 7 adet Yüksek Lisans Tezi, 11 adet Bildiri ve Makale, Yönetmelik gereği Yönetim Kurulumuzca oluşturulan; “Değerlendirme Kurulu” tarafından değerlendirilmiş ve bu değerlendirmeler sonucunda hazırlanan rapor “Seçici Kurul”a iletilmiştir.

Değerlendirme Kurulu’nun “Seçici Kurul”un değerlendirmesine sunmayı uygun bulduğu eserler, “Seçici Kurul” tarafından tekrar incelenerek Yönetim Kurulu'na sunulmak üzere bir rapor hazırlanmıştır. 

Yönetim Kurulu, 1 adet Doktora Tezi, 2 adet Yüksek Lisans Tezi ve 3 adet Bildiriye ödül verilmesi yönünde hazırlanan "Seçici Kurul" raporunu benimsemiş ve aynen kabul etmiştir.

Devamı +

2018 Yılı YTMK Ödül Yarışması Duyurusu

Yollar Türk Milli Komitesi 2018 yılı ödülleri, Haziran 2017 - Haziran 2018 tarihleri arasında Türkiye Cumhuriyeti üniversiteleri ve araştırma kurumlarında tamamlanmış olan doktora ve yüksek lisans tezlerinden: bir doktora, bir yüksek lisans tezi ile ulusal - uluslararası kongre, sempozyum, panel gibi bilimsel toplantılarda sunulmuş ya da bilimsel dergilerde yayımlanmış bildirilerden / makalelerden üç tanesine verilecektir.

Devamı +

2017 Yılı YTMK Ödül Yarışması Sonuçları Açıklandı

Yollar Türk Milli Komitesi'nin 2017 yılında "YTMK Ödül Yönetmeliği" kapsamında düzenlediği Ödül Yarışmasına katılan 3 adet Doktora Tezi, 6 adet Yüksek Lisans Tezi, 19 adet Bildiri ve Makale, Yönetmelik gereği Yönetim Kurulumuzca oluşturulan; “Değerlendirme Kurulu” tarafından değerlendirilmiş ve bu değerlendirmeler sonucunda hazırlanan rapor “Seçici Kurul”a iletilmiştir.

Değerlendirme Kurulu’nun “Seçici Kurul”un değerlendirmesine sunmayı uygun bulduğu eserler, “Seçici Kurul” tarafından tekrar incelenerek Yönetim Kurulu'na sunulmak üzere bir rapor hazırlanmıştır. 

Yönetim Kurulu, 1 adet Doktora Tezi, 1 adet Yüksek Lisans Tezi ve 3 adet Bildiriye ödül verilmesi yönünde hazırlanan "Seçici Kurul" raporunu benimsemiş ve aynen kabul etmiştir.

Devamı +

İletişim

KGM Sitesi A Blok Kat: 12 Yücetepe 06100 Ankara / Türkiye
Telefon: (+90) 312 418 79 05 - (+90) 312 417 24 02 - (+90) 312 415 88 10
Faks: (+90) 312 425 82 10
E-Posta: komite@ytmk.org.tr